Креми для обличчя – навіщо вони потрібні?
Здавалося б, просте питання. Однак багато наших покупців важко з розумінням – навіщо. Відповіді варіюються від
Як навіщо? Усі користуються кремом для обличчя, і мені треба»
до
«Та нема чого! Це просто прийом маркетологів».
Ось чому ми в принципі любимо корейську косметику та корейську 10-крокову систему догляду за шкірою – тому що в ній є логіка та структура, для кожного засобу визначено чітке місце та розуміння – як, коли та навіщо його потрібно застосовувати. Дотримуючись цієї системи, можна значно покращити стан своєї шкіри та надовго продовжити її молодість.
Особливість корейських кремів:
- Як правило, вони не поділяються на нічний та денний догляд, вони універсальні. Саме з цієї причини переважна більшість корейських доглядових кремів не містить SPF, адже наносити крем-догляд із сонцезахисним фільтром на ніч безглуздо. Сонцезахист у корейській б'юті-рутині виділяється на окремий самостійний етап.
- За рідкісними винятками, креми в корейській 10-ступінчастій системі не ставлять собі завдання глибоко проникнути в шкіру і здійснювати там активні дії. Для цього розробляються ампули-сироватки, які належать до етапу активного лікування та застосовуються перед кремом. А правильний крем для обличчя має якісно зволожити поверхню шкіри та зберегти цю вологу протягом дня чи ночі.
Що робить корейський крем для обличчя
У 10-кроковій корейській системі догляду за шкірою крем для обличчя поряд з емульсіями та лосьйонами використовується на 9 етапі – зволоження та герметизація вологи у шкірі.
Здавалося б, яке відношення крем має до зволоження? Адже волога – це рідина, вода!
Якщо ви вважаєте також, то давайте на хвилинку повернемося до основ біології та згадаємо, що таке наша шкіра. Це досить складна структура, що захищає наш організм від зовнішнього деструктивного впливу. Структуру верхнього шару шкіри - епідермісу можна порівняти з цегляною стіною, де «цеглинками» та цементом є ороговілі клітини та ліпіди. А в цих клітинах «живуть» компоненти натурального зволожуючого фактора (НУФ), що відіграє важливу роль у процесі зволоження шкіри.
Тепер пригадаємо сам процес зволоження. Якщо спрощено, то волога рухається з глибоких шарів шкіри догори, де поступово випаровується. Цей процес називається трансепідермальною втратою води і є абсолютно фізіологічним для нашого організму.
Однак у деяких випадках, коли пошкоджений ліпідний шар шкіри (поганий цемент) або у роговому шарі мало компонентів НУФ (бракована цегла), то стіна падає втрата вологи відбувається дуже швидко.
Виходячи з цього, зараз існує кілька варіантів зволоження шкіри.
Типи корейських кремів:
Варіант перший. Креми-плівкоутворювачі – створюють на поверхні шкіри штучний бар'єр із сильним оклюзійним ефектом (що блокує випаровування вологи). Класичний приклад – вазелін. Корейські виробники створюють такі креми лише у професійних лініях, а для домашнього догляду найчастіше застосовуються інші варіанти:
Варіант другий. Поживні креми, тобто такі, які додадуть сили міжклітинним ліпідам. Нестача ліпідів підвищує проникність шкіри, що у свою чергу провокує сприйнятливість до агресивної дії зовнішніх факторів і як наслідок – зниження місцевого імунітету та підвищення запалення. Ліпідні креми відновлюють пошкоджений епідерміс та уповільнюють випаровування вологи.
Варіант третій. Зволожуючі креми, що компенсують нестачу компонентів НУФ. Натуральний зволожуючий фактор відіграє ключову роль у належній гідратації шкіри. Він діє приблизно як спонж, вбираючи та зв'язуючи вологу. Дефіцит компонентів НУФ призводить до зневоднення шкіри.
Варіант четвертий, найпоширеніший – це креми, що поєднують ефекти живлення та зволоження. Такі креми, як правило, застосовуються для молодої чи безпроблемної шкіри для щоденного догляду.
Як правильно вибрати крем для обличчя
Звичайно, виходячи із потреб вашої шкіри, орієнтуючись на склад крему.
Коли шкірі потрібна невідкладна допомога після дуже сильного пошкодження або повного видалення епідермісу (наприклад, після салонних пілінгів, лазерного шліфування тощо) застосовують креми-плівкоутворювачі, що дозволяють тимчасово створити штучний бар'єр, що блокує випаровування вологи. Які компоненти шукати у складі: мінеральна олія, віск, парафін, силікони.
Суха шкіра відразу говорить про її головну проблему - нестача власних ліпідів. Така шкіра дуже полюбить корейський крем для обличчя з керамідами. Також шукайте у складі крему такі інгредієнти як сквалан, ши баттер, олії.
Зневоднена шкіра вимагає додавання компонентів натурального зволожуючого фактора. До речі, зневодненою може бути жирна шкіра (наприклад, внаслідок надмірного очищення або підсушування прищів). Такій шкірі підійдуть креми з амінокислотами, гіалуроновою кислотою та її солями, молочною кислотою та її солями тощо.
Корейські креми найчастіше створюються з багатим складом, що поєднує всі ці корисні інгредієнти, що дозволяє їм діяти різнобічно, надаючи і зволожуючу, і живильну дію.
Окремо варто згадати про таку групу, як антивікові корейські креми для обличчя. Як правило, у їхньому складі домінує якийсь інгредієнт із доведеною анти-ейдж активністю. Хорошим прикладом послужить наш топ: крем із пептидами та факторами росту. Такі креми призначені для зрілої шкіри та повинні доповнити активну дію сироватки, нанесеної під крем.
З якого віку потрібно використовувати крем для обличчя?
Іноді ми чуємо від покупців щось на зразок «Мені всього 20/30/40 років, а значить мені ще рано використовувати цей крем» або «крем треба використовувати курсом, щоб шкіра відпочила/не лінувалася працювати і т.п.»
У сучасних умовах поганої екології, урбаністичного стресу, незбалансованого харчування та інших факторів, що пошкоджують, шкіра починає старіти вже в 20 років.
Відпочиваючи від догляду за шкірою, ви фактично позбавляєте її важливої і необхідної підтримки. Залишившись без допомоги, шкіра не відпочиває, а навпаки, активно зношує свій клітинний ресурс, тобто швидше старіє.
У нашому магазині Sweetness представлений найширший каталог корейських кремів для обличчя, які при правильному виборі та регулярному використанні здатні уповільнити процеси старіння та продовжити свіжість шкіри на довгі роки.
01:53:00, 03-12-2024